Arrow
Arrow
Złóż wniosek elektroniczny
Slider

Aktualności

 

Norwid_2016_Fot_Anita_Kot (5)Zgłoś swojego kandydata!

Wiele działo się w kulturze na Mazowszu w 2016 roku – premiery teatralne, muzyczne, wystawy plastyczne, nowe pozycje wydawnicze. Chcemy nagrodzić te najciekawsze, najcenniejsze, najbardziej wartościowe. Zgłoś swojego kandydata!

Zapraszamy oddziały ogólnopolskich związków twórczych, uczelnie wyższe, instytucje kultury, wydawnictwa i redakcje działające na terenie województwa mazowieckiego, twórców indywidualnych do zgłaszania kandydatów do XVI edycji Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida oraz mieszkańców Mazowsza do przesyłania nazwisk pretendentów do Nagrody „Dzieło życia”.

Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne, teatr za dzieło lub kreację powstałe w 2016 r. oraz w kategorii „Dzieło życia” za całokształt twórczości.

Zgłoszenia można składać w formie elektronicznej lub przesłać wypełniony WNIOSEK na adres:

Przewodniczący Sejmiku
Województwa Mazowieckiego
Plac Bankowy 3/5,
00-142 Warszawa
(z dopiskiem „Nagroda Norwida”)

lub

e-mail: nagrodanorwida@mazovia.pl

Termin zgłaszania kandydatur upływa 28 kwietnia 2017 r.

Nominowanych i laureatów wybiorą, spośród zgłoszonych kandydatów, członkowie Kapituł Nagrody im. C. K. Norwida, w skład których wchodzą znawcy sztuki w poszczególnych dziedzinach. Nazwiska laureatów nagrody poznamy podczas gali wręczenia nagród 25 września 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.